Krvavý déšť - Julie Nováková

8. června 2011 v 20:53 | Zdenina |  Recenze na povídky
Povídku Krvavý déšť napsala Julie Nováková a byla publikována v časopisu XB-1 v čísle 4/2011 v rubrice Domácí SF.
.
Příběh vlastně vypravuje kapitán hlídky, který se snaží dostat vzpurnou skupinu a přitom je nucen zanechat svou dceru jejímu osudu, protože ona si zvolila boj proti současné politické situaci. Ukazuje se nám svět, který je na pokraji konce, z nebe padá smrtící a jedovatý krvavý déšť, který nás provází celým příběhem.
.
Příběh měl své smutné kouzlo a byl plný emocí, přesto jako by mu něco chybělo, a tak mě příliš nenadchl.
Na závěr je kapitán hlídky až trochu bezcitný, když se zřekne mrtvé dcery a vymaže jí ze svého života a dál slouží vládě.

...
Země je v troskách, již celé desetiletí se válčí a určité skupiny (hlavně Bílá holubice) chtějí údajně mír, proto odpalují továrny na výrobu energií. Vláda vydává bezpečnostní opatření, je zákaz jakéhokoliv shromažďování, šetří se energiemi. Země pomalu umírá, z nebe padá jedovatý krvavý déšť a lidstvo nemá technologie na přípravu většího množství lidí na stanice na Měsíci či Marsu.
Bezpečnostní hlídka konečně objevila buňku Bílé holubice a vtrhla tam. Většinu lidí zatkla, jen dva unikli. Kapitán týmu byl rád, že je konečně dostali.
Ještě tu samou noc byl tým hlídky opět v ulicích a hledali ty dva uprchlíky. Z nebe padal krvavý déšť a kapitán dopadl ženu v kombinéze. Je to jeho dcera Sylvie, která se přidala k Bílé holubici. Omráčila otce a prchla do pouště vstříc smrti, protože bez masky krvavý déšť zabijí. Její přítel Denis byl vůdce buňky a během výslechu je zabit. Kapitán hlídky je několik měsíců prověřován, ale nakonec se vrátil do služby. Vymazal všechny fotky a vzpomínky na manželku i dceru a začal nový život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama