Já, meč a čakan - Dušan D. Fabian

21. června 2011 v 12:08 | Zdenina |  Recenze na povídky
Povídka Já, meč a čakan napsal Dušan D. Fabian, vyšla v časopisu Pevnost v čísle 4/11 a jedná se o takovou ochutnávku k jeho knize Živého mě nedostanou!, kde je zombie Marvin hlavním hrdinou.
.
Příběh patří do knihy Živého mě nedostanou!, jak už jsme se zmiňovala, a tak je krátká, ale přesto se u ní ani na okamžik nenudíte. Je vtipná a bojové scény na sebe nenechají dlouho čekat, děj ubíhá velmi rychle a tak jen litujete, že ochutnávka nebyla delší.
Děj je obohacen i o Marvinovo zážitky ze života, například jak stvořil zombizajíce, který ještě s zombikoněm vtipně obohatí příběh, který tím rozhodně jen získá.


.
Takže pokud se chcete zasmát černému humoru, užít si akčních a bojových scén, tak rozhodně doporučuji nejet tuhle povídku, ale i knihu Živého mě nedostanou!. Já si ji rozhodně pořídím a už se nemůžu dočkat, až poznám celé Marvinovo dobrodružství.
.....
Do cely ve vězení je vhozen Kuš, který patří do sekty Synové Chrámoví a věří v boha Alalu. V cele je mrtvola a Kuš je vyděšen, promlouvá se svému spolubojovníku Mizrainem, ale pak mrtvola promluví a říká, že je Alalu. Ve skutečnosti je to Marvin, zombie a výtvor temné magie, která je v Atlantidě všude. Vyslechne Kuše a ten se rozpovídá o úkrytu sekty, nakonec omdlí.
Marvin vyrazí na místo úkrytu Synů Chrámových a jede na svém zombikoni a sebou vzal zombizajíce na odlákání lvů. (Marvin pije elixír na udržení při životě a jednou vytvořil zombizajíce, kterého omylem zašlápl jedné holčičce, ale rodiče ho pak vyhodila, a tak se dostal k Marvinovi.) Odhalí, že se sekta chystá otrávit vodu a tomu musí zabránit.
Vypustil zajíce, který se vrhl na lvi a rozsápal je. Marvin zaútočí na Syny a několik jich zabije, ale zbylí se zabarikádují v domě, a tak ho podpálí. Jenže chytnul i durman a ti chlápci vybíhali ven se smíchem (jak byli zfetovaní) a Marvin je pozabíjel. Nakonec si ještě vzal jako suvenýr lví hlavu.
Mizrain je přemýstěn do jiné cely, kde leží mrtvola, Kuš se ho snaží varovat, ale to už je Marvin vzhůru a ozve se Mizrainův křik.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miška Miška | Web | 21. června 2011 v 12:18 | Reagovat

Ahoj :) chtěla bych tě pozvat na můj blog, kde nabízím výrobky z fima :) Jedná se o:
→řetízky
→přívěsky
→naušnice
→klíčenky
a další :) tak se přijď podívat :) a budu ráda, když zanecháš komentář a nebo třeba si i něco objednáš :)

2 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 6:19 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama