Houby - Jana Rečková

6. června 2011 v 8:43 | Zdenina |  Recenze na povídky
Povídku Houby napsala Jana Rečková a byla publikována v časopisu XB-1 čísle 5/2011 v rubrice Domácí SF.
.
Povídka nám ukazuje chmurný a trochu depresivní děj, lidé jsou napadeni nepřátelskými houbami, které je chtějí vyhladit.
.
Děj je napsán velmi zajímavým a poutavým způsobem, jen k závěru je trochu uspěchaný, takže si ani moc nevychutnáte ty vetřelecké "Houby". Přesto se mi povídka líbila, rozhodně nepostrádá originalitu a napínavost.
.
Ještě sem přidám dvě věty z příběhu, které řekl druid:
"Houby nemohou chodit na lidi jako lidí na houby. Není to správné."

...
Horek dostal podmínku za to, že zastřelil lupiče, který ho chtěl okrást. Město je pod nadvládou vetřeleckých bytostí podobným houbám. Je zakázáno vycházet z domu a shromažďovat se pod pohrůžkou zastřelení.
Dalila bydlí ve stejném domě jako Horek, střetnou se, když spěchají na nádraží a Horek musí po cestě zastřelit několik hub. Na nástupišti se o něco později zastřelen Dalilin přítel Ruda a Horek své děti poslal dál vlakem.
Po návratu domů jsou oba napadeni houbami, ale ubrání se, pak se spolu vyspí u něho v bytě. Horka napadlo, že v lese by mohlo být bezpečněji, proto se tam i s Dalilou vydají, ale zjistí, že les je zničen. Střetnou se tam s druidem, který je žádá o pomoc, už nemá sílu vzdorovat houbám. Hork s Dalilou se vrátili domů a šli si odpočinout. Když jde Dalila o pár hodin později za Horkem, nikdo neotvírá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama