Horská bouře - Jaroslav Mostevský

8. června 2011 v 12:00 | Zdenina |  Recenze na povídky
Povídku Horská bouře napsal Jaroslav Mostevský a byla publikována v časopisu Pevnost v čísle 5/2011.
.
Jedná se o historické fantasy, kde se hrdinný rytíř Mikuláš náhodou připlete do boje mezi netvory z hor a městečkem, samozřejmě se postaví na stranu obyvatel a společnými silami je porazí.
.
Napsáno velmi příjemně a poutavě, děj rychle plyne a ani chvilku vás nenechá v klidu. Rozhodně se prostě nudit nestačíte, jen by se určité pasáže daly více vychutnat, kdyby byly o trochu delší. A popis obřích netvorů je sice velmi zajímavý, ale mohl by být podrobnější.

...
Městečko pod horami se chvěje hrůzou z obřích netvorů Álphů, kteří obývají hory, sice patří do Svaté říše římské, ale císaře to nezajímá a bůh i kněží je také už opustili.
Rytíř Mikuláš projížděl, přitom zachránil děti a zabil jednoho z Álphů. Vesničané si jeho hlavu vystavili, ale zápach smrti se roznesl po okolí a Mikuláš měl obavy, aby na město nezaútočili ostatní obři. Na oslavách zabití netvora se seznámil s Markétkou, která na něho byla velmi milá.
Jenže jeden Álph zaútočil na opevnění města, stráže ho postřelili, ale on svým křikem zavolal další dva obry. Společně zaútočili na město a dostali se do města. Mikuláš se svým koněm Ctiborem bojoval, jak jen mohl. Sám zabil jednoho Álpha a ty další dva společně s lidmi z města. Tím zlikvidovali Álphskou smečku v horách a obchod v kraji mohl opět vzkvétat.
Mikuláš dostal za odměnu dům, Markétku a ti kopy stříbrňáků, ale on se usadit nehodlá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama