Harry Potter a Ohnivý pohár - Joanne K. Rowlingová

9. června 2011 v 11:50 | Zdenina |  Krátké recenze
Knihu Harry Potter and the Goblet of Fire napsala autorka Joanne K. Rowlingová v roce 2000 a u nás vyšla tahle kniha pod názvem Harry Potter a Ohnivý pohár již několikrát. Toto vydání bylo vydáno nakladatelstvím Albatros v roce 2002 v ucelené formě prvních čtyř dílů (krabice), jedná se o dotisk 3. vydání (1. vydání v této úpravě).
Celá série má sedm dílů:
HP a Kámen mudrců, HP a tajemná komnata, HP a vězeň z Azkabanu, HP a ohnivý pohár, HP a fénixův řád, HP a princ dvojí krve, HP a relikvie smrti.
.
Harry se již počtvrté vrací do Bradavic, aby tam zažil další dobrodružství, tenhle rok pro něj bude zatím nejobtížnější a hlavně nejnebezpečnější. Bude muset poprat nejen s Voldemortem, ale i s draky, jezerními lidmi a sám se sebou.

.
Tenhle díl nám odhaluje další sféru kouzelnického světa, který je mnohem větší, než se na první pohled zdál. Již na začátku na mistrovství světa ve Famfrbálu se ukážou kouzelnicí z celého světa, a pak se dozvíme, že Bradavice nejsou jedinou kouzelnickou školou, ale další jsou Krásnohůlky a Kruval. Svět se skutečně zvětšuje a objevujeme další nové postavy, které se od sebe velice liší.
.
Kniha je napsána velmi čtivě, stejně jako předcházející díly, vše se krásně vykresluje a můžeme se tak představit kouzelníky i bytosti do detailu.
Děj vás pohltí a nepustí, dokud ji nedočtete až do poslední strany. Rozhodně se nudit nebudete a příběh plyne velmi svižně, jen na pár místech se trošku zpomalí, ale jen kvůli tomu, aby pak mohl být pořádně rychlí.
.
Jen je škoda, že filmové zpracování muselo být o dost vtipných scén osekáno. Docela bych ráda viděla, jak se Weasleyovi tísní v zazděném krbu a jak pan Weasley probourá Dursleyovým stěnu v obýváku a Dudley sní tu karamelku, po které mu naroste ten dlouhý jazyk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama