Krevní pouta 4: Spojení krve - Tanya Huff

2. května 2011 v 19:16 | Zdenina |  Krátké recenze
Čtvrtá kniha série Krevní pouta se jmenuje Spojení krve a vydalo jí nakladatelství Brokilon v roce 2010, v originále kniha vyšla pod názvem Blood Pact v roce 1993 a napsala jí Tanya Huffová.
Celá série má tyto díly:
Cena krve, Stopy krve, Linie krve, Spojení krve, Dluhy krve, Krevní banka
.
Vicki má dost svých problému, nejen kvůli tomu, že řeší šílené případy (zastavit démona, pomoci vlkodlakům a přemoct mumii velekněze, který chce ovládnout svět), ale i díky jejímu komplikovaném vztahu, kde pro ní hrají hlavní roli upír Henry Fitzoroy a detektiv Mike Celluci, proto se není čemu divit, že dost často ignoruje matčiny telefonáty. Velmi často se jí totiž její matka snaží radit v životě i ve vztazích a Vicki na to nemá náladu. Jenže pak jí je oznámeno, že matka zemřela a Vicki má výčitky svědomí, že ji ignorovala a před smrtí s ní nepromluvila. Chtěla jí toho ještě tolik říct, ale hlavně to, že jí měla ráda, nyní je však matka mrtvá, a tak už nemá možnost dohnat ztracený čas.

Odjede na univerzitu, kde matka pracovala, vyzvednout věci a připravit pohřeb, jenže zjistí, že tělo zmizelo. Vicki musí pátrat, co se za smrtí její matky skutečně skrývá a to co objeví, se jí líbit nebude. Vlastně tomu nemůže uvěřit, hlavně když se setká s oživlou mrtvolou matky, která je vzápětí na to unesená. Naštěstí má po ruce své dva ochránce, kteří jí vždy rádi přispěchají na pomoc a neváhají pro ní uzavřít mezi sebou takové malé příměří a spolupracovat.
Napětí stoupá k nejvyšším obrátkám hlavně v okamžiku, kdy je Henry chycen šílenými vědci, kteří ho chtějí zkoumat. Vicki v té době již ví, že matce pomoci už nemůže, ale o Henryho se připravit nenechá.
.
Zápletka s lékařskými experimenty a touhou po věčném životě, při které laboranti neváhají ukrást mrtvé a pak je pomocí chemických látek obživit, dost připomíná Frankensteina, ale zároveň ji autorka pojala po svém a výsledek je naprosto vynikající.
.
V knize se výborně mísí napětí a detektivní zápletka s příměsí hororu a dávkou emocí, které jsou místy zmatené. Ale kdo by nebyl, kdyby se setkal s obživlou matkou a přítel-upír zmizel neznámo kam. Autorka rozhodně ze svých vysokých hodnot neslevila a tak se můžete těšit na další napínavé dobrodružství.
.
Závěr knihy je plný smutných situací, hlavně když se dva soci v lásce musí rozhodnout, zda nechají svou lásku Vicki zemřít nebo jí přeměnit v upíra a věnovat jí tak život. A co se s Vicki stane, až bude upírem? Zůstane s Henrym nebo Mikem? Jaké budou jejich budoucí vztahy, hlavně když Henry stále opakuje, že dva upíři nemohou být na jednom místě společně?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama