Jestřáb a Rybářka: Vítěž bere vše - Simon R. Green

23. května 2011 v 21:31 | Zdenina |  Krátké recenze
Knihu Jestřáb a Rybářka: Vítěz bere vše napsal Simon R. Green v roce 1991 pod názvem Hawk & Fisher: Winner Takes All a jedná se o druhou knihu této série. U nás vyšla v roce 1999 v nakladatelství Polaris.
.
Po přečtení předchozího dílu, kde se hlavní hrdinové - kapitáni Městské hlídky Jestřáb a Rybářka představili, když hledali vraha mezi politiky špinavého města Havenu, kde není radno se potulovat beze zbraně, jsem šla na další díl a moc jsem se těšila. A zklamaná jsem rozhodně nebyla, autor opět předvedl vynikající smysl pro detektivní zápletku na pozadí fantasy prostředí.

.
Nudit se nebudete ani okamžik a celou knihu zhltnete během pár hodin. Pomalu se před vámi vykreslí celé město Haven i se všemi svými špatnostmi, zločinci se mohou skrývat mezi šlechtici či politiky a nikdo zde není čestný a neúplatný, tedy až na Jestřába a Rybářku. Ti jsou vzorem čestnosti, ale zároveň nejdou pro ránu daleko a přimět někoho mluvit, je pro ně hračka.
.
Autor vše propracoval do detailu, takže vnímáte každý okamžik, a když se objeví někde mrtvola, tak jako by se k vám její vůně nějak dostala. Velmi realisticky popsáno a brzy si budete připadat, jako byste tam opravdu byli a sdíleli děj s hrdiny, případně jim pomáhali rozplétat složitou zápletku.
.
Mohu doporučit všem milovníkům nejen fantasy, ale i napětí a detektivek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama