Harry Potter a vězeň z Azkabanu- Joanne K. Rowlingová

25. května 2011 v 8:10 | Zdenina |  Krátké recenze
Knihu Harry Potter and the Prisoner od Azkaban napsala autorka Joanne K. Rowlingová v roce 1999 a u nás vyšla tahle kniha pod názvem Harry Potter a vězeň z Azkabanu již několikrát. Toto vydání bylo vydáno nakladatelstvím Albatros v roce 2002 v ucelené formě prvních čtyř dílů (krabice), jedná se o dotisk 3. vydání (1. vydání v této úpravě).
Celá série má sedm dílů:
HP a Kámen mudrců, HP a tajemná komnata, HP a vězeň z Azkabanu, HP a ohnivý pohár, HP a fénixův řád, HP a princ dvojí krve, HP a relikvie smrti.
.
Napínavý fantasy příběh o mladém kouzelníkovi, který je ve třetím ročníku v Bradavicích. Bude se muset dozvědět pravdu, jak zemřeli jeho rodiče a kdo je ve skutečnosti zradil. Také odhalí, že má kmotra, který byl roky v Azkabanu, ale uprchl a skrývá se.
.
Kniha se četla velmi lehce, přesto je zde vše úžasně popsané, takže si čtenář dokáže představit každičký detail, ať už jde o jednotlivé postavy (které dostávají čím dál více místa) nebo o zvířata či přírodu.
Hypogryf Klofan je nádherně zpracovaný, a i vlkodlak je zajímavě pojatý.
.

Děj oproti předcházejícím dílům potemněl a místy se podobá spíše thrilleru, než pohádce pro mládež. Proto bych knihu už moc nedoporučovala malým dětem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama