Harry Potter a tajemná komnata - Joanne K. Rowlingová

12. května 2011 v 8:13 | Zdenina |  Krátké recenze
Harry Potter and the Chamber of Secrets napsala autorka Joanne K. Rowlingová v roce 1998 a u nás vyšla tahle kniha pod názvem Harry Potter a tajemná komnata již několikrát. Toto vydání bylo vydáno nakladatelstvím Albatros v roce 2002 v ucelené formě prvních čtyř dílů (krabice), jedná se o dotisk 3. vydání (1. vydání v této úpravě).
Celá série má sedm dílů:
HP a Kámen mudrců, HP a tajemná komnata, HP a vězeň z Azkabanu, HP a ohnivý pohár, HP a fénixův řád, HP a princ dvojí krve, HP a relikvie smrti.
.
Harry Potter nastoupil do druhého ročníku v Bradavicích, ale nudit se nebude. Lord Voldemort o sobě znovu dává vědět a snaží se oživit svou vzpomínku. Harry se s ním musí utkat, aby zachránil přátele a celou školu.
.
Děj je poutavý a velmi čtivý, doslova vás do sebe vtáhne. Postavy jsou propracované a velmi dobře popsané, stejně jako okolí - příroda, budovy nebo zvířata.
.

Jednotlivé postavy dostávají více prostoru a objevují se i nějaké nové, třeba nový učitel obrany proti černé magii Zlatoslav Lockhart, který nám přichystá spoustu velmi humorných scén, hlavní ironií je ta, že on neumí vůbec kouzlit, vlastně ovládá jen kouzla na vymazání paměti, jinak je naprosto neschopný, hlavně že má Merlinův řád a jiná ocenění, dokonce píše knihy o svých zážitcích, které nikdy nezažil.
.
Jedná se velmi lehkou odpočinková četba, kterou mohu číst klidně pořád dokola a vždy se u ní pobavím.
Kniha dokáže uchvátit nejen děti, ale všechny věkové kategorie, znám třicátníky, kteří si velice rádi Harryho Pottera přečtou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama