Harry Potter a Kámen mudrců - Joanne K. Rowlingová

11. května 2011 v 12:43 | Zdenina |  Krátké recenze
Harry Potter and the Philosopher´s stone napsala Joanne K. Rowlingová v roce 1997 a u nás vyšel Harry Potter a Kámen mudrců již několikrát. Toto vydání bylo vydáno v roce 2002 v ucelené formě prvních čtyř dílů (krabice) nakladatelstvím Albatros, jedná se o dotisk 4. vydání (1. vydání v této úpravě).
.

Jako malý chlapec přežil vraždu rodičů a stal se legendou kouzelnického světa, vyrostl v milovské rodině Durleyových a v jedenácti letech nastoupil do školy v Bradavicích, kde získal mnoho přátel, ale musel se zde i utkat se svým dávným nepřítelem.
.
Harry Potter! Kdo by dnes neznal HP! Někdo ho zatracuje, jiní ho zbožňují, já ho mám ráda. Při jeho čtení se mohu unášet fantazií a kniha mě vždy vtáhne do děje, který je velmi dobře propracovaný do detailu.
Postavy jsou výborně popsány, takže si každého umíte představit jako by stál vedle vás. Celý svět HP je úžasný, všechny ty kouzla, magické věci a bytosti…prostě nádhera.


Kniha se čte velmi snadno a patří do odpočinkové četby, která mi vždy zvedne náladu. Je to taková pohádka pro všechny, jak děti a mládež, tak i pro dospělé. Všichni si v něm najdou něco oblíbeného, takže mohu jen doporučit.
I když se to na počátku nezdálo, z Harryho Pottera se stala legenda, která bude žít věčně. Celý svět je jím uchvácen a spoustu dnešních dětí přinutil odpoutat se od počítačů a začíst se do jeho stránek, a za to mu patří velké díky.
Ať žije Harry Potter!!!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama