Jestřáb a Rybářka - Simon R. Green

16. března 2011 v 8:50 | Zdenina |  Krátké recenze
Knihu Jestřáb a Rybářka napsal Simon R. Green v roce 1990 pod názvem Hawk & Fisher, u nás vyšel v roce 1999 v nakladatelství Polaris.
Další knihy této série:
Jestřáb a Rybářka
Jestřáb a Rybářka 2: Vítěz bere vše
Jestřáb a Rybářka 3: Zabíječ bohů
Jestřáb a Rybářka 4: Vlk v ovčím stádu
Jestřáb a Rybářka 5: Stráž proti potupě
Jestřáb a Rybářka 6: Kosti města

Oficiální text:
Jsou to dva nelítostní pronásledovatelé zločinců zjizvení nikdy nekončící válkou, která zuří v ulicích města… Jestřáb vládne ulicím svou ostrou sekerou. Rybářka dokáže bleskově zaútočit smrtící dýkou, kterou ovládá s nedostižitelným mistrovstvím. Jejich bojištěm je drsné město nazývané Haven - temné a prohnilé místo plné zaklínačů, démonů a zlodějů. Za peníze je tu možné koupit všechno… Všechno, kromě spravedlnosti. A proto jsou tu oni…
.
Musím uznat, že mi tahle kniha překvapila, a to rozhodně v dobrém. Objevila jsem ji náhodou v knihovně a půjčila jsem si ji, moc se mi líbila a hodlám si přečíst i další díly.
.
Děj je zajímavě komplikovaný a nechává čtenáře, aby mohl odhalovat souvislosti a stopy s hlavními hrdiny. Jedná se o takovou detektivní fantasy, která je velice čtivá a děj vás pohlcuje do sebe, takže knihu shltnete během chvilky.
.
Příběh je propracován a vykresluje nám pozadí dějové linie i místa, kde se děj odehrává. Postavy jsou dobře popsány, takže si vše můžete velmi dobře představit, přesto zde zůstává i dost místa pro vaší fantazii.
.
Kniha se mi skutečně četla velmi dobře a snadno, takže bych ji doporučila všem příznivcům fantasy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama