Zavržený - Becca Fitzpatricková

15. února 2011 v 11:00 | Zdenina |  Krátké recenze
Knihu Zavržený vydalo nakladatelství Egmont v roce 2010. V originále vyšla pod názvem Hush, Hush v roce 2009 a napsala ji Becca Fitzpatricková.
Kniha má pokračování: 2. díl - Crescendo má v ČR vyjít 15. 2. 2011 a 3. díl - Temptest vyjde v angličtině koncem roku 2011.

Oficiální text:
Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: Jak hluboko dokážeš padnout?

Zavržený je dost často srovnáván se Stmíváním, ale to nejde, protože každá kniha je jiná a i postavy jsou odlišné.
Patch rozhodně není nějaký slaďoušek nebo rytíř na bílém koni, ale dost nevypočitatelný frajírek, který nahání hrůzu a má plno tajemství.


Nora není naivka, ale dívka, která ví co chce. K Patchovi jí něco přitahuje, ale zároveń z něho má obavy a sama sebe se ptá, zda mu může věřit.

Kniha je velmi napínavá, protkaná psychologickými úvahami a složitými vztahy, nabízí nám více tajemstvích, která se před námi postupně odhalují a v závěru, kdy se dozvíme pravdu, je jen na nás, jak se s ní vypořádáme.
Místy se napětí stupňuje až do detektivního trilleru, ale také tu objevíte lásku, která potřebuje místo, aby mohla vyklíčit. Kolem ní se však objevuje lež a závist. A je jen na hlavních hrdinech, co zvolí.

Jen ze začátku se děj rozvíjí hodně pomalu a míste má tendence se trošku vláčet, ale závěr knihy vám to rozhodně vynahradí.
Chvílemi budete tajit dech a jindy vyprsknete smíchy, přesně tak je kniha napsaná a asi i proto se čte úplně sama a děj vás bezpodmíněčně pohltí.

Jedná se o příběh plný tajností, nenávisti, strachu, romantiky a lásky. Nikdo si není jistý, co cítí. Pomalu rozplétáme příběh a zjišťujeme, že vše má rub i líc. Nikomu nemůžeme věřit, nebo ano?

Tuto knihu doporučuju všem, kteří se chtějí pobavit a zasnít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zlatka Zlatka | Web | 15. února 2011 v 12:58 | Reagovat

Nechápu proč to lidi srovnávají se Stmíváním,postavy i děj jsou odlišné a ikdyž mám Stmívání raději (no možná ani ne tak raději, jako spíš, že ji beru jako mou Bibli :D Je to totiž první "tlustá" kniha, kterou jsem přečetla :D), musím vyzdvihnout Zavrženého a to zvlášť kvůli Patchovi. Edward Cullen totiž o sobě prohlašuje, jaký je to padouch, ale pravý opak je skutečností, zato Patch je skutečně zloduch (i když jen poloviční vzhledem k tomu, jak to všechno dopadlo :D), myslím, že to že je "skutečně" nebezpečný ho dělá ještě více neodolatelnějším :-P

2 Nel-ly Nel-ly | Web | 15. února 2011 v 19:16 | Reagovat

O téhle knize slyším, kam se podívám :-D asi by bylo na čase si ji obstarat... tedy až zase trochu zmenším zásobu z knihovny, kterou mám doma

3 Rosette Rosette | Web | 21. listopadu 2012 v 21:32 | Reagovat

Tuhle knihu jsem si koupila na konci roku a doslova jsem ji zhltla. Patch.. O bože! :') Teď už se mi v knihovničce blýská Crescendo, takže se na něj musím vrhnout!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama