Upíři v Dallasu - Charlaine Harris

14. února 2011 v 11:43 | Zdenina |  Krátké recenze
Upíři v Dallasu, druhá kniha série Pravá krev, která vyšla v roce 2009. V originále se série jmenuje Southern Vampire Mysteries a autorkou je Charlaine Harris. Druhá kniha této upíří detektivní série vyšel v roce 2002 pod názvem Living Dead in Dallas


Oficiální text:
Sookie Stockhouseovou pronásleduje v poslední době smůla. Její kolegyni z baru někdo zavraždil a vypadá to, jako by to nikoho jiného nevzrušovalo. Hned nato ji přepadne nějaká bestie a otráví ji, naštěstí jí pomohou laskaví upíři, kteří vysají jed z jejích tepen. A tím se ale vše ještě zhorší, Sookie se cítí být upírům za záchranu svého života zavázána, a když ji jeden z nich požádá o pomoc, nemůže odmítnout. Vydává se do Dallasu, aby s pomocí svých telepatických schopností vyhledala pohřešovaného upíra. Klade si jedinou podmínku, že se upíři budou držet na uzdě a žádný člověk nedojde úhony. To se však snadno slíbí, ale špatně plní. A když dojde k malé chybičce v plánu, vše se náhle zvrtne.


Autorka píše chytlavě a napínavě, také se snaží nastínit tok Sookiiných myšlenek a dodá nám další informace o upírech a vztahu mezi Sookie, Billem a Ericem.

Úspěšně se povedlo rozvětvit děj do dvou linií a kniha tak dostává další rozměr. V jedné je Andy Bellefleur obviněn z Lafayettovi vraždy a Sookie musí objevit vraha dřív než přijde k úrazu někdo další; a ve druhé zápletce se Sookie vydává do Dallasu, aby vypátrala ztraceného upíra. Vše se samozřejmě koplikuje a nakonec jde o život nejen Sookie, ale i ostatním.

Děj se svižně odvijí a zanechává nám stopy, aby jsme mohly hlouběji proniknout do děje a odhalit, kdo je vrah.

Opět se v knize setkáváme s napětím a detektivní zápletkou, která je obohacena o romantické i velmi odvážné scény, které se však berou tak trochu s humorem.

Jedná se o krásnou odpočinkovou četbu nejen pro příznice upírů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama