Chopinův rukopis - Jeffery Deaver

27. února 2011 v 13:00 | Zdenina |  Krátké recenze
Detektivní román Chopinův rukopis napsalo celkem patnáct spisovatelů, ale hlavním autorem je Jeffery Deaver a vyšel v roce 2009 v nakladatelství Domino. V originále má název The Chopin Manuscript a byl vydán v roce 2008.
Anotace:
Harold Middleton viděl na vlastní oči zvěrstva páchaná v bývalé Jugoslávii. Beznadějná snaha vypátrat válečné zločince a vydat je spravedlnosti ho však připravila o iluze, a tak se dnes věnuje sběratelství a ověřování pravosti rukopisů. Jeden z nich, partitura skladatele Frederyka Chopina, však skrývá tajemství, které může ohrozit životy tisícovek Američanů.
Middleton odváží partituru z Polska k analýze a ani v nejmenším netuší, že se právě stal terčem vražedné štvanice. Je obviněn z vraždy, pátrají po něm federální agenti, pasou po něm hrdlořezi. Největší hrozbu však představuje temná postava z Middletonovy minulosti: záhadný muž, jenž si říká Faust…


Tato kniha má zvláštnost v tom, že se na ní podílelo celkem patnáct světoznámých autorů detektivek a thrillerů. Základ románu vytvořil Jeffery Deaver, který napsal první a dvě poslední kapitoly. Jinak však svým spoluautorům ponechal volnost, ti navazovali na předchozí děj a přispěli svou kapitolou příběhu.
Na knize spolupracovali: Jeffery Deaver, David Hewson, James Grady, S. J. Rozanová, Erica Spindlerová, John Ramsey Miller, David Corbett, John Gilstrap, Joseph Finder, Jim Fusilli, Peter Spiegelman, Ralph Pezzullo, Lisa Scottlineová, P. J. Parrish a Lee Child.
Vytvořili ohromující dílo plné napětí, vražd a vzrušení, které vás sevře a nepustí, dokud nedočtete poslední stránku a neodhalíte, kdo za tím vším stojí.
.
Poslední dobou začínám být přívržencem detektivních trillerů a tahle kniha je jedním z nich. Děj je trochu obtížnější, ale zato velmi propracovaný, takže je pochopitelný. Je to nejspíš tím, že každý z autorů má trochu jiný styl.
Zápletky se nám objevují rychle po sobě a autoři nám nechávají drobečky, po kterých dojdeme až k cíly, který nás překvapí.
Mohu doporučit všem milovníků detektivek a napětí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama