Buffy zabíječka upírů - Rickie Tankersley Cusicková

24. února 2011 v 12:25 | Zdenina |  Krátké recenze
Kniha Buffy zabíječka upírů byla napsána podle filmového scénáře stejnojmenného filmu. Napsala ji Rickie Tankersley Cusicková a vyšla v roce 1992 pod názvem Buffy The Vampire Slayer. U nás ji vydalo nakladatelství Lunarion v roce 1993.
Jak už jsem se zmínila, kniha byla napsána podle filmového scénáře, tudíž neuplívá zrovna přílišnou kvalitou, přesto má své kouzlo.
Možná je to tím dějem, který je určen pro všechny milovníky Buffy přemožitelky upírů, nebo je to těmi postavami, které jsou dobře vykresleny.
Děj není nijak složitě zašmodrchaný a ponechává čtenáři spoustu místa pro jeho fantazii. Kniha se čte doslova sama a máte ji zhltnutou za hodinku.

Máme možnost nahlédnout do začátků přemožitelky Buffy Sommersové, která se tohle poslání ani ve snu nepřála, ale stejně do něho spadla a musela chtě nechtě vypořádat z upírem Lothosem.
Kniha a vlatně i film, přinášejí děj, na který pak navazuje seriál Buffy přemožitelka upírů, ale jak to tak bývá, všichni hrdinové nějak začínají než se propracují ke svým velkým, hrdinským kouskům.

Je to nádherná odpočinková četba, u které se uvolníte a ještě k tomu pobavíte.
---
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Effy Effy | E-mail | 30. října 2012 v 8:17 | Reagovat

Film jsme viděla asi třikrát a líbil se mi.Abych pravdu řekla,tak jsem nevěděla,že vyšla i kniha.Rozhodně se v knihovně porozhlédnu a jestli ji tam budou mít,tak si ji hned půjčím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama